Hogwarts
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hogwarts

Harry Potter szerepjátékos fórum
 
KezdőlapLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Ezeket mindenképp olvasd el!
Vezetőség
Konyhakert Staff10
Kattints mindennap!
FRPG Top Sites - Magyarország
Akiket még nem fogadtunk el...
Ide rakom azokat, akiket valamiért még nem fogadtunk el.
Chat
A hónap karaktere
Konyhakert Lavhan10
A "teremtők"
Konyhakert Hogwarts+School+of+Witchcraft+and+Wizardry Elsősorban köszönjük J.K. Rowlingnak, hogy megteremtette nekünk ezt a világot.
Aki létrehozta a fórumot:
Nymphadora Tonks.
A hirdetésünk szövegét Lavender Brown fogalmazta!
Kiemelt társoldalak
free forum



Konyhakert Z5iV7

Konyhakert Iy8inetzk97pmgse73s7

Konyhakert Szjgv


Konyhakert 35d437069ff71df9bc1e65d6e8a80893

secretofla

free forum

Roxfort Alternative



 

 Konyhakert

Go down 
3 posters
SzerzőÜzenet
Nymphadora Tonks
Admin/Boszorkány/Auror
Nymphadora Tonks


Tartózkodási hely : London
Házad : Hugrabug

Konyhakert Empty
TémanyitásTárgy: Re: Konyhakert   Konyhakert Icon_minitimeVas. 9 Dec. - 2:40

Játék vége!
Szabad játéktér!

indok: játékos hiánya
Vissza az elejére Go down
https://hogwarts.hungarianforum.com
Cho Chang
7. évfolyamos diák
Cho Chang


Tartózkodási hely : London
Házad : Hollóhát

Konyhakert Empty
TémanyitásTárgy: Re: Konyhakert   Konyhakert Icon_minitimeHétf. 8 Okt. - 1:48

Eloise Midgeon

Konyhakert 220px-Katie_Leungpremiere2008
Eléggé elmerültem a gondolataimban, ráadásul szentül meg voltam győződve róla, hogy egyedül vagyok, így szabályosan összerezzenek a felcsendülő hangra. Zavartan kapom fel a fejemet és tekintgetek jobbra-balra, de hirtelen nem látok senkit a környéken. Ekkor egy vörös hajú, Hugrabugos lány lép ki a növények közül, akiben egy hatodévest, Eloise-t vélem fölismerni, ahogy közelebb jön. Találkoztam már vele, bár nem mondhatnám, hogy különösebben ismerném. De nem szokásom senkivel ok nélkül barátságtalanul viselkedni, még akkor sem, ha éppen magányra vágyom, mint jelen esetben is.
- Szevusz, Eloise! Ne haragudj, nem láttalak a növényektől – mosolygok rá, miután túllépek meglepettségemen.
- Az a helyzet, hogy kicsit tele volt már a fejem a mindenféle tanulnivalókkal, gondoltam jót fog tenni egy kis séta. Végül is nem sokáig élvezhetjük már a jó időt így tél előtt. – Tekintetem a kezében lévő pergamenre siklik.
- Házi dolgozatot írsz? Miről? – érdeklődök továbbra is mosolyogva.
Vissza az elejére Go down
Eloise Midgeon
6. évfolyamos diák
Eloise Midgeon


Tartózkodási hely : Roxfort
Házad : Hugrabug

Konyhakert Empty
TémanyitásTárgy: Re: Konyhakert   Konyhakert Icon_minitimeVas. 7 Okt. - 5:33

Cho Chang

Konyhakert Szerk5.2_www.kepfeltoltes.hu_

Sóhajtva sétálok át az udvaron és irigykedve nézem azokat, akiknek nem kell 30 centis (!!!!) büntető dolgozatot írni bájital tanból ilyen címmel: „Egyszerű házi növényekből, mester szintű bájitalok.” Illetve kell még egy 20 centiméteres dogát írnom, gyógynövénytanból, azaz növények termeléséről és gondozásáról, illetve azoknak elrejtéséről, a mugli kertekben. Pufogva rugdosom a lehullott leveleket. Lassan itt a tél, deres az összes levél. Hú, milyen költői vagyok. Valószínűleg ezért adtak most fel ilyet és ennyit. Ha jól tudom Bimba télire elzárja az egész kertet, mivel olyankor nagyon szeszélyesek a konyhanövények… Ha én ezt érteném! A kert legeslegvégébe sétálok és elsőre leírom a növények nevét egy friss és ropogós, nyereményként kapott pergament. Hát igen, aki csak tétben hajlandó küzdeni és jelenleg a háza második legjobb párbajozója, annak gyakran lesznek új cuccai. Pimpinella Anisum, Borago officinalis és még sokan mások. Körülbelül a 236 növény felénél tartok, mikor meghallom, hogy valaki más is van itt. Kérlek Merlin, nagyon kérlek, ne Mardekáros legyen! Ugyan mi van, ha Mardekáros? Legfeljebb párbajozok ma is egyet. Ja és utána kapok még 30 centit a drága házvezetőjüktől. Sóhajtva nézek ki az Anthriscus cerefolium mögül (ismertebb nevén Turbolya), ami hála kedvenc tanáromnak (Bimba) sokkal magasabbra nőtt nálam, és ha jól látom a friss hajtásokat, akkor még nőni is fog. Szerencsémre nem mardekáros. Sőt! Cho Chang az, aki az egész suli egyik legkedvesebb embere.
- Szia. – szólok neki oda, mire csodálkozva megfordul, de nem lát. Kilépek a növények közti keskeny folyosóra. – Mit csinálsz itt, Cho? – teszem le a táskám a Turbolya mellett jelölésként és közelebb megyek, hogy ne kelljen kiabálnom.
Vissza az elejére Go down
Cho Chang
7. évfolyamos diák
Cho Chang


Tartózkodási hely : London
Házad : Hollóhát

Konyhakert Empty
TémanyitásTárgy: Re: Konyhakert   Konyhakert Icon_minitimePént. 5 Okt. - 13:03

Eloise Midgeon


Szép, napos szombat délután volt. Vétek lett volna benn gubbasztanom a szobában. Volt ugyan tanulnivalóm bőven, mégis úgy döntöttem, legalább kiszellőztetem egy kicsit a fejem. Végül is hétvége van, ennyi igazán kijár nekem is. Az utóbbi időben egyébként is, szinte ki sem látszom a tanulnivalóból. A tanárok, ha már ennyi házi feladatot és tanulnivalót adnak, igazán mellékelhetnének egy időnyerőt is hozzá. Mert azért, hogy utolsó évesek lettünk, a napunk még továbbra is csak huszonnégy órából áll. Ezt azonban úgy tűnik, hajlamosak elfelejteni és egymásra licitálva dolgoztatnak bennünket. Bár a többiek talán nem veszik ezt annyira a szívükre, könnyedén szelektálnak fontos és kevésbé fontos tárgyak között. Én azonban precízebb és maximalistább vagyok ennél. Amivel persze csak a saját dolgomat nehezítem, hiszen tessék, most is lejöttem, hogy kiszellőztessem a fejemet és már megint a tanuláson gondolkozok, ahelyett, hogy élvezném ezt a csodálatos időt. Így a tél közeledtével aligha lesz rá már sok lehetőségem egy darabig. Lábaim a konyhakert környékére visznek. Itt nem olyan nagy a nyüzsgés, mint az udvar többi részén, így nyugodtan elmélyedhetek a gondolataimban, miközben lassú léptekkel sétálgatok az ódon falak mentén. Cedric nem olyan régen küldött egy rövid levelet, amiben hogylétem felől érdeklődött, valamint tudósított arról, hogy tetszik neki az állása a minisztériumban, amit az apja szerzett neki, továbbá, hogy éppen ki sem látszik a munkából. Nem mondom, hogy nem hiányzik, de annyiból jobb, hogy nincs a közelben, hogy így nem szerzett tudomást a Harryvel való afféromról sem. Az az eset még mindig kínos számomra, ha már itt tartunk. Hiszen én szeretem Cedricet! Azóta ha lehet, igyekszem kerülni Harryt. Egyébként is elég csúnyán összevesztem vele. Pedig kedves fiú… de nem, mindkettőnknek jobb, ha nem barátkozunk. Semmilyen formában. Egyébként is, még mindig valahogy olyan furcsán érzem magam, ha összefutok vele. Alig merek a szemébe nézni. Szégyellem is magam a történtek miatt, persze, de van itt talán valami más is…. Nem, butaság. Én Cedricet és csakis Cedricet szeretem. És hozzá fogok menni. Nemcsak a rendelet miatt, az érzéseim miatt is. És hűséges leszek hozzá. Örökké. Ilyen és ehhez hasonló buta gondolatoktól zsong a fejem, miközben a kertben sétálgatok és a növényeken megcsillanó napsugarakat szemlélem elmélyülten, noha a külvilágból valójában nem sokat érzékelek. Azt sem, van-e egyáltalán bárki a közelben, vagy tényleg olyan egyedül vagyok ezen a részen, mint hiszem.
Vissza az elejére Go down
Nymphadora Tonks
Admin/Boszorkány/Auror
Nymphadora Tonks


Tartózkodási hely : London
Házad : Hugrabug

Konyhakert Empty
TémanyitásTárgy: Konyhakert   Konyhakert Icon_minitimeKedd 10 Júl. - 6:25

.
Vissza az elejére Go down
https://hogwarts.hungarianforum.com
Ajánlott tartalom





Konyhakert Empty
TémanyitásTárgy: Re: Konyhakert   Konyhakert Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Konyhakert
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Hogwarts :: Kastély :: Külső rész-
Ugrás: